OMÜ ULUSLARARASI AR-GE İŞBİRLİKLERİ ZİRVESİ VE FUARI’NA KATILDI

     Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Kalkınma Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, TÜBİTAK ve Yükseköğretim Kurumu (YÖK) işbirliğinde düzenlenen 3-5 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da Hotel Pullman İstanbul Airport Convention Center’da "Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı"na katıldı. 

       Açılış konuşmalarını Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun’un yaptığı etkinliğe Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Cüneyd Düzyol ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş teşrif ederek stantları ziyaret ettiler.

      Fuarda ‘Geleceğin Üretim Sistemlerinde Ar-Ge İşbirlikleri’ ana temasıyla Türkiye’de yapılan Ar-Ge faaliyetlerinin tanıtımı, Ar-Ge’de kamu, özel sektör ve akademi etkileşiminin artırılması, uluslararası araştırma ve inovasyon işbirliklerinin geliştirilmesi gibi önemli ve öncelikli konular hakkında farkındalık ve bilgi paylaşım platformu oluşturuldu.

       Etkinlikte Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın standında yer alan OMÜ’yü Yrd. Doç. Dr. İbrahim İnanç’ın “Efficiency Challenge Electric Vehicle” projesi, Yrd. Doç. Dr. A. Güralp Ural ve Öğr. Gör. Plt. M. Cevat Sunol’un “İki Kişilik Genel Havacılık Uçağının Tasarımı ve Üretimi” projesi, Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Can’ın “Can Toric Marker” patenti ve Doç. Dr. Duygu Dalğın ve Doç. Dr. Yücel Meral’ın “Buzağı İkame Tozu” patenti temsil etti. Etkinlikte ayrıca OMÜ Proje Yönetimi Ofisi personellerinden Gülcan Akdağ görev aldı.

 
Image: